Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Menu PL

ale_obiecaj.jpg

Mottem naszej działalności są słowa: "Pomagamy tym, którzy o pomoc sami prosić nie umieją". Pomagamy zwierzętom bezdomnym, zaniedbanym,chorym, kalekim.

 

animals 

 

Istnieje wiele sposobów na to jak można pomóc nam pomagać. Czynić to można na wiele sposobów, niekoniecznie materialnie. Podajemy tylko kilka przykładów. Może komuś przyjdzie do głowy inny pomysł na niesienie pomocy naszym podopiecznym. Prosimy o kontakt mailowy:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1. DAROWIZNA

 

Możesz zostać darczyńcą Stowarzyszenia poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto:

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z siedzibą w Leszczu

 

Bank Pekao SA II Oddział w Ostródzie 03124025551111001073779448

 

W tytule przelewu należy wpisać "Darowizna na cele statutowe"

Taką darowiznę osoba fizyczna czy firma może sobie odliczyć od podatku.

 

Wpłat można również dokonywać za pomocą PayPal: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

Od 30 listopada 2018 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

Można nam przekazać 1% podatku, składając roczne zeznanie podatkowe.

 

ulotka

2. PRZEKAZANIE DARÓW RZECZOWYCH

 

Jeżeli masz możliwość przekazania nam misek, obroży, smyczy, karmy, klatek kenelowych, transporterów, koców, kołder, poduszek (ale nie z pierza), ręczników, pościeli, lekarstw dla zwierząt, desek, pokryć dachowych, wanien plastikowych i innych przedmiotów niezbędnych w opiece nad naszymi zwierzętami, prosimy o kontakt mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 3. BANERY


Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób wiedziało o działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierzat. Najprostszym sposobem jest umożliwienie jak największej liczbie osób łatwego dotarcia do naszej strony internetowej. Dlatego prosimy o zamieszczenia na swojej stronie www naszego banera, polubienia nas na Facebooku, udostępniania czy rozsyłania do znajomych informacji o naszych działaniach.

4. OGŁOSZENIA


Rozważne dopasowanie charakteru i potrzeb zwierzęcia do nowych opiekunów to niejednokrotnie sprawdzenie kilku nowych domów. Wymaga to zainteresowania jak największej liczby osób adopcją zwierząt będących pod opieką naszego Stowarzyszenia. Najlepszym sposobem, aby ten cel osiągnąć jest intensywne ogłaszanie naszych podopiecznych na jak największej liczbie portali ogłoszeniowych. Ogłoszenia, to czasochłonna i żmudna praca. Jeżeli jesteś gotowy poświęcić choćby godzinę w tygodniu na ogłaszanie naszych podopiecznych skontaktuj się z Aldoną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

5. POMOC WOLONTARIUSZY

Pomoc osób, które zechciałyby poświęcić czas naszym podopieczny jest dla nas bezcenna. Potrzebujemy pomocy przy spacerach z psami, przy wizytach w gabinetach weterynaryjnych, przy zbiórkach publicznych i kwestach jakie organizujemy. Jeżeli jesteś niepełnoletni, również możesz nam pomóc- jednak musisz posiadać pisemne zezwolenie swojego opiekuna. Z każdym wolontariuszem podpisujemy umowę o wolontariat.

wolontariat

6. DOMY TYMCZASOWE


Domy tymczasowe są jedną z najważniejszych form pomocy bezdomnym i skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom. Dobry dom tymczasowy zwiększa szansę na udaną adopcję ze względu na możliwość dobrego poznania jego potrzeb i temperamentu. Jeżeli zastanawiasz się nad stworzeniem domu tymczasowego skontaktuj się z Aldoną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  dopasujemy zwierzaka odpowiedniego do Twoich możliwości.

 

dom tymczasowy1

5. POPULARYZOWANIE WIEDZY

 

Wiele do zrobienia jest jeśli chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt: leśnych, hodowlanych i domowych.  Trzeba zmieniać mentalność ludzi, uświadomić, że zwierzę nie jest rzeczą, jest zdolne do odczuwania cierpienia. Człowiek musi je szanować oraz zapewnić ochronę i opiekę. Na wsi wśród ludzi dorosłych ciągle króluje przekonanie, że pies to gorszy gatunek istot żywych. On niczego nie czuje: ani zimna, ani bólu, ani samotności. Podlega  bezwolnie swojemu właścicielowi, ma mu służyć. Skazany na dożywotnie więzienie, 24 godziny na łańcuchu,  w wiatrem podszytej budzie czy metalowej beczce. Wystarczy raz dziennie wrzucić mu „coś” do miski.  Nie trzeba z nim wychodzić na spacer, leczyć, pielęgnować. Tak rolę psa widzą niestety setki ludzi.  Podobnie jest z kotami. „Śmierdziuchy, włóczykije”, takie epitety można usłyszeć z ust wielu ludzi. A przecież sanitarna rola kotów nie podlega dyskusji  – dzięki nim ograniczana jest populacja szczurów i myszy. Nawet dobrze nakarmione koty zachowują instynkt łowcy. Dokarmianie nie wywołuje ich obojętności wobec gryzoni, wręcz przeciwnie, zdrowy i silny drapieżnik jest bardziej skuteczny. Stąd potrzeba działań edukacyjnych dotyczących pomocy zwierzętom zaniedbanym przez swoich właścicieli, bezdomnym i propagowania wiedzy na temat sterylizacji zwierząt. Na ulicach jak i w schroniskach nie brakuje bezdomnych psów oraz kotów. Pomoc wszystkim tym zwierzętom pociąga za sobą wiele kosztów, potrzeba dla nich sporo miejsca, a ich liczba ciągle wzrasta. Jednym ze sposobów ograniczania populacji zwierząt bezdomnych jest sterylizacja. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach, prelekcjach, pomogli w organizacji wystaw.


 

Zwierzęta:

 

"Nie mówią ludzkim językiem ... nie powiedzą jak bardzo cierpią, nie poskarżą się nikomu, ale wystarczy na nie spojrzeć i już wszystko wiesz... jeśli masz ludzkie uczucia"