Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Menu PL

straci.jpg

 

 

W Polsce żyje 11 milionów zwierząt,

6 milionów zwierząt  przebywa u właścicieli,

5 milionów jest bezdomnych.

 

  1. W schroniskach i domach tymczasowych NA 100% znajdziesz psa/ kota, którego w mig pokochasz – niezależnie od tego czy chcesz kundelka, rasowego czworonoga (tak! dużo rasowych piesków i kotów szuka domu), suczkę, pieska, szczeniaka, dorosłego. W tego typu miejscach (niestety) wybór jest ogromny. Jeżeli wybierzesz przez internet czworonoga, który znajduje się na drugim końcu Polski, to często możesz liczyć na to, że jego tymczasowi opiekunowie przywiozą go do Ciebie za darmo!
  2. Adoptując psa/ kota ze schroniska najczęściej trafia do Ciebie zwierzak wysterylizowany, z pakietem szczepień i oczywiście książeczką zdrowia. Gdy kupujesz psa, zazwyczaj musisz za to wszystko płacić i tym samym pozbywać się sporej ilości pieniędzy.
  3. Dajesz dom bezbronnej istocie, której całe życie leży w rękach człowieka. Psich/ kocich nieszczęść nie brakuje. Wystarczy przejrzeć feed na Facebooku. Wiele z wpisów dotyczy czworonogów, które szukają domów mieszkając w schronisku czy w domu tymczasowym. Oczywiście nie brakuje im dachu nad głową, ciepłego pomieszczenia, miejsca do spania, opieki lekarskiej i pewnie w wielu przypadkach pieszczot i uwagi. Nie mają jednak PRAWOWITYCH WŁAŚCICIELI, rodziny, której są członkiem. Nie mają SWOJEGO DOMU, do którego należą, którego są nieodłączną częścią, w których spływa na nich lawina miłości. Przygarniają psiaka zapewniasz jednemu z nich to wszystko. Myślisz sobie: „Świata nie zbawię. Jest tysiące takich psiaków, moje działanie nic nie zmieni, to tylko jedna istotna”. Nie, nie tylko jedna. AŻ jedna. Istota, którą możesz pokochać nad życie, a które NA PEWNO nad życie pokocha Ciebie.
  4. Adopcja psa/ kota  to nic innego jak adopcja przyjaciela. Twój nowy towarzysz codzienności będzie miał każdego dnia multum okazji do tego, by okazać Ci wdzięczność, za to co zrobiłeś. Poczujesz się doceniony – to wspaniałe uczucie!
  5. Adoptując psa/ kota , robisz dobry uczynek. Możesz powiedzieć o sobie, że jesteś dobrym człowiekiem. Efekt? Twoja samoocena wzrasta. A stąd już niedaleko do poprawy nastroju, zwiększonej ilości energii do działań, które (wcale nie w tak dalekiej perspektywie jak Ci się wydaje) mogą mieć przełożenie np. w pracy.
  6. Odkrywasz w sobie wielką moc – masz poczucie, że wpływasz na los żywej istoty i tym samym naprawiasz to, co zazwyczaj zepsuli źli ludzie.
  7. Adopcja psów i innych zwierzaków jest dzisiaj bardzo modna. Przygarniając przyjaciela pokazujesz, że nadążasz za trendami ;)
  8. Adoptując psiaka ze schroniska masz pewność, że jesteś właściwą osobą. Pracownicy tego typu miejsc nie wydają psa byle komu i byle gdzie – dokładnie sprawdzają warunki, w jakich piesek ma żyć.
  9. Nie będziesz miał problemu z wyborem imienia (i tym samym oszczędzisz sporo czasu) – adoptowane psiaki często już je mają :)

Żródło:http://psa-urok.blog.pl/2014/06/29/agata-10-powodow-dla-ktorych-warto-adoptowac-psa/