Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Menu PL

niewidomy-piesek-ze-swoim-przewodnikiem.jpg

 

 

Ta sunia trafiła pod opiekę Straży Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt 20 sierpnia 2017 roku po zgłoszeniu ze wsi Brzeźno Mazurskie (gmina Dąbrówno). Jest bardzo chuda i może zdjęcia tego nie oddają, ale żebra i kręgosłup ma na wierzchu. Jej chore lewe oko, było wtedy całe zakrwawione. Miała wyciągnięte sutki, co wskazywała  na to, że niedawno karmiła szczeniaki. Podejrzewamy, że mogła zostać wyrzucona razem z młodymi, ale po nich niestety, ani śladu.
Sunia, która reaguje na imię Saba, w dniu 21 sierpnia 2017 roku była konsultowana przez weterynarza. Jej wiek oszacowano na około 5-6 lat . Lekarz podejrzewa, że może pochodzić z jakieś pseudohodowli i służyła być może jako materiał rozrodczy. Fizycznie i psychicznie z nią jest wszystko jest w porządku. Lekarz zapewnił, że w krótkim czasie Saba powinna dojść do siebie. Chore oko okazało się wrzodem na rogówce. Na szczęście to nic groźnego i krople do oczu, które zostały jej przepisane już pomogły.

 

 

 

Saba znalazła szczęśliwy Dom u Pana Wiesława. Powoli wraca do sił, nabiera ciała. Mieszka w domu, biega swobodnie po działce.  Dziękujemy Panu Wiesławowi za adoptowanie Saby.