AKCJA STERYLIZACJA !! Zbiórka funduszy na dalsze działanie

utworzone przez | wrz 21, 2022 | Aktualności

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sterylkobusstraz?fbclid=IwAR3zWDl6HsdrpMdy6XL6KdKou-1qagBaoB6lo5d4sty4mDRQf3QeO1vY514

Stowarzyszenie Staż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt w Dąbrównie od października 2020 roku posiada w swoich zasobach sterylkobus.  Sterylkobus jest własnością Stowarzyszenia Obrona Zwierząt z Jędrzejowa, które 2017 roku realizuje autorski  projekt mobilnych sterylizacji psów i kotów.   Ideą projektu jest trafienie do miejsc do których nie dojeżdża PKS. Miejsc, w których nie ma gabinetów weterynaryjnych, gdzie właściciele zwierząt mają trudności z dowiezieniem zwierząt do takich zakładów, a także problemy finansowe związane z opłaceniem kosztów zabiegów sterylizacji.

Cóż to jest sterylkobus? To specjalnie zaprojektowana i  wyposażona sala operacyjna, umieszczona w przyczepie samochodowej. Posiada własne zasilanie, instalacje: elektryczną i wodną, klimatyzację, systemy półek i klatek organizujących pracę oraz dwa  niezależne stanowiska operacyjne. W skład jej dodatkowego wyposażenia wchodzą między innymi zestawy narzędzi chirurgicznych, autoklaw (sterylizator), koncentratory tlenu, pulsoksymetry, waga weterynaryjna oraz lampy antybakteryjne. Sterylkobus został tak zaprojektowany i wyposażony, aby zapewnić zwierzętom maksymalne bezpieczeństwo, a lekarzom komfort pracy.

MAMY STERYLKOBUS, możemy nim dojechać w każdy nawet najbardziej odległy zakątek, po to aby sterylizować zwierzęta, które nigdy na oczy nie widziały weterynarza, zwierzęta, dla których jak pokazuje nasze doświadczenie przyjście do sterylkobusu często ratuje życie.

Mamy wspaniałe narzędzie, mamy świetną, sprawdzoną, chętną do pracy, niesamowicie zaangażowaną ekipę, mamy doświadczenie. Ktoś może zapytac,  dlaczego założyliśmy zbiórkę? Otóż, aby organizować akcje, potrzebne są pieniądze. Pieniądze na opłacenie pracy lekarzy weterynarii, leków, środków czystości, środków dezynfekcyjnych, zakup czipów… Reszta ekipy: koorynator, obsługa rejestracji, obsługa techniczna pracują zupełnie wolontariacko.

Dzięki wsparciu przez Państwa naszej zbiórki,  możemy stworzyć dla zwierząt nowy, lepszy świat, bez porodu co cieczkę, wegetacji na metrowym łańcuchu, w dziurawej budzie,  patrzenia z matczynym przerażeniem w oczach na to, jak umierają z głodu czy zimna dopiero narodzone szczenięta czy kocięta.

Wiemy, że to praca u podstaw, ale praca niezwykle efektywna, bo dzięki sterylizacjom nie narodzą się kolejne niechciane, niekochane, skazane od momentu narodzin na cierpienie zwierzęta. Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać, niż potem płakać nad przysłowiowym rozlanym mlekiem. Bez zmniejszenia liczby psów i kotów w Polsce poprzez zabiegi sterylizacji nie da się ograniczyć bezdomności!!!

Chyba większość z nas ma już dość ogłoszeń typu: oddam w dobre ręce… Kiedy to się zmieni??? Kiedy ludzie zrozumieją, że są odpowiedzialni za zwierzęta, które zdecydowali się wziąć pod swoją opiekę????  Schroniska, przytuliska, azyle pękają w szwach. Dlaczego zwierzęta mają się rodzić i potem całe życie wegetować za kratami???  Dlaczego suki czy kotki mają być brutalnie gwałcone co cieczkę??? Czy mamy na to biernie patrzeć, my światli ludzie w XXI wieku???

Bez powszechnej kastracji nie ograniczymy bezdomności psów i kotów. Dalej będziemy widzieli ogłoszenia na facebooku w stylu: Oddam w dobre ręce 5 słodkich szczeniaczków. Tylko te „słodkie szczeniaczki” po dwóch miesiącach już nie są takie słodkie i znajdujemy je rozjechane na drodze, wyrzucone w pola kukurydzy albo w środku lasu. Co roku w Polsce przybywa 100 000 bezdomnych psów, a pieniądze za ich wyłapanie i utrzymanie w schroniskach płacimy my wszyscy, podatnicy. To nie tylko ogromne koszty, ale też cierpienie tych zwierząt. Naszym dążeniem jest by tych bezdomnych psów i kotów było jak najmniej”

Nie chcemy tego! Mamy dość! W ciągu naszej działalności uratowaliśmy z podłych warunków od tzw. pseudo opiekunów ponad 600 zwierząt. Tym się udało. Często po kilku, kilkunastu latach życia są już szczęśliwe, nareszcie wiedzą, że żyją. Kosztowało to nas mnóstwo pracy i pieniędzy. Chcemy realnie działać na rzecz zmniejszenia liczby psów i kotów. Marzymy o tym, aby posiadanie zwierzęcia w Polsce wreszcie staje się przywilejem.

Nie jesteśmy laikami. Przeprowadziliśmy w województwie warmińsko- mazurskim dziewięć samodzielnych akcji sterylkobusu. W ciągu jednego dnia pracy nasi lekarze są  w stanie wykonać około 40- 50 zabiegów sterylizacji psów i kotów! To realnie przyczynia się do zmniejszenia problemu bezdomności. Na pokładzie sterylkobusu pracuje równocześnie dwóch doświadzonych lekarzy weterynarii i technik weterynaryjny.

Na jedną z akcji pojechaliśmy, aż do Tarnowa Podgórnego.

       Na pokładzie naszego sterylkobusu od października 2020 roku do sierpnia 2022   zabiegom kastracji  zostało poddanych:

                                                         611 psów i kotów.

                                   Stało się to w ciągu niespełna dwóch lat!!!

                                176 suczek i 234 kotki już nigdy nie urodzą!!!

                                  95 psów i 106 kocurów nigdy nie zapłodni!!!

Te liczby nas przekonują do dalszych działań, do organizacji kolejnych      akcji sterylkobusu.

                        336 zwierząt podczas naszych akcji zostało zaczipowanych

i jeśli nawet, kiedyś przydarzy się, że zaginą, dzięki temu że zostały zarejestrowane

w bazie zwierząt oznakowanych elektronicznie, będą miały szansę na szczęśliwy powrót do domów.

Nie chcesz widzieć kolejnych przerażonych oczu, z niegasnącą tęsknotą w oczach za lepszym życiem. Masz dość widoku  dzikich trzęsących się z przerażenia i osamotnienia istot:

     WPŁAĆ NA STERYLKOBUS. TYLKO KONTROLOWANE ROZMNAŻANIE    POPRAWI LOS ZWIERZĄT I ZMNIEJSZY PATOLOGICZNY ROZRÓD ZWIERZĄT.

Nasze działania zostały dostrzeżone i docenione. W roku 2021  za wkład pracy w ograniczanie bezdomności zwierzat otrzymaliśmy nagrodę Godni Naśladowania z rąk Marszałka województwa warmińsko- mazurskiego. Dziękujemy za to. Jednak w tym projekcie nie chodzi o nagrody, chodzi o realne działania na rzecz zwierząt, zmniejszenie ich cierpienia poprzez sterylizacje. Prosimy raz jeszcze, pomóżcie nam Państwo, wpłacając na naszą zbiórkę, wykreować nowy, lepszy świat dla zwierząt. Dzięki Państwa  wpłatom nie urodzi się kot czy  pies, który będzie od początku swych dni znał tylko ból i cierpienie.

Projekt „ZWIERZ TEŻ WAŻNY JEST!” sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030

UWAGA!!! Znaleziono psa !

UWAGA!!! Znaleziono psa !

Kochani, czy ktoś z was kojarzy psiaka ze zdjęcia ? Znaleziono go (20.09.22) przy dino w Dąbrównie, podobno przebywał tam już od wczoraj. Proszę o każda informacje na jego temat. Pies zabezpieczony w naszym przytulisku. .Tel : 734 465 107

Cezar

Cezar

Generalnie jest psem, który zawsze jest zadowolony, wesoły i szczęśliwy. Niewiele mu do szczęścia potrzeba…Pragnie tylko kochającego człowieka i domu na stałe Boimy się, że stracił wiarę w ludzi… mamy jednak nadzieje, że nic nie dzieje się bez przyczyny i gdzieś czeka...

Szarik

Szarik

To historia psa, któremu świat zawalił się na głowę i to nie raz...Dawno, dawno temu żył sobie starszy pan. Ów pan miał dwa psy. Ale...Pan niestety zachorował, mieszkał samotnie.Pewnego dnia nie był w stanie wstać z łóżka. Został Szarik i jego starszy kolega. Psy z...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

*To pole jest wymagane przeczytaj politykę prywatności.

9 + 6 =

Przypnij go na Pintereście